Tabara Stelutelor
Asociatia M.A.M.E. organizeaza anual o tabara pentru un grup de 25 de copii cu varsta cuprinsa intre 5-12 ani din dorinta de a le oferi o vacanta de neuitat! Cei care participa in “Tabara Stelutelor” sunt copii care se afla in perioada de recuperare dupa o boala grava sau copii care provin din familii cu venituri reduse, ai caror parinti nu isi permit sa le plateasca participarea intr-o astfel de tabara. Copiii vor avea parte de 7 zile de bucurie, surprize, excursii in natura, ateliere de terapie prin arta si joc, workshop-uri de dezvoltare personala, concursuri de cultura generala si jocuri inedite.
Centrul Stelutelor / Little Stars Center
Centrul Stelutelor este unul dintre putinele centre de suport si recuperare din tara in cadrul caruia copiii bolnavi pot accesa gratuit o gama larga de terapii complementare tratamentului medical, care ii ajuta sa depaseasca mai usor perioada de confruntare cu boala. Acestia beneficiaza de fizioterapie, kinetoterapie, logopedie, consiliere nutritionala, consiliere psihologica, activitati educative si de socializare, terapie prin arta si joc, terapie multisenzoriala si prin VR (realitate virtuala), dar si de ajutor material si financiar, oferit la nevoie.
Ajutor de Urgenta
Asociatia M.A.M.E. este o organizatie nonprofit care, de peste 12 ani, ofera sprijin copiilor si tinerilor diagnosticati cu cancer si alte boli grave din Romania. Prin intermediul proiectului "Ajutor de urgenta", ne propunem sa strangem fonduri din comunitate astfel incat sa putem sustine diferite investigatii medicale, tratamente sau interventii chirugicale de care copiii diagnosticati cu cancer si alte boli grave din Romania au nevoie si care nu sunt decontate de CNAS sau nu pot fi acordate in timp util.